Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BTC przewiduje wycofanie się z konsolidacji z awarią na poziomie powyżej 9 400 USD

Huśtawka cenowa BTC
Cena bitcoin spadła do głębokiej konsolidacji od kilku dni. Górna kryptokurna waluta przez cały weekend handlowała na boki, po czym przełamała niewielki opór przy 9.400$ 22 czerwca o godzinie 9:30 UTC.

Dni akcji poziomej zostały ograniczone przez średnią kroczącą linii środkowej wskaźnika Bollingera, który tworzy zbieg z niewielkim oporem na poziomie dokładnie 9.400 dolarów. Z bykami, które nie wykazują trudności w przekroczeniu tego poziomu, może to być oznaką, że jazda byków jest właśnie na rogu.

Bitcoin Era obecnie handluje na 9.410 dolarów wśród kapitalizacji rynkowej w wysokości 173,3 mld dolarów. Wolumen wymiany w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi 20,3 miliarda dolarów.

W międzyczasie, para handlowa BTC/USD będzie szukać wsparcia powyżej średniej kroczącej. To również zachęci większą liczbę kupujących do wejścia na rynek, ponieważ ceny mogą zmierzać w kierunku znacznego oporu na poziomie 9.500 dolarów.

4-godzinny wykres cen BTC/USD

Obszar za 9,500 dolarów pozostaje kluczowym poziomem do obserwacji. Przerwa powyżej tego obszaru spowoduje wzrost cen do 9.550 dolarów w krótkim czasie i dalej, jeśli taki ruch będzie się utrzymywał. W dłuższej perspektywie czasowej, nabywcy wchodzący na rynki mogą wypchnąć cenę bitcoin poza poziom 9.600 dolarów przed końcem tygodnia. Powyżej tego poziomu, możemy zobaczyć bieg w kierunku większej wysokości.

Indeks siły oporu (Resistance Strength Index – RSI) ostatecznie wybuchł w górę poziomu 50.0 22 czerwca o godzinie 05:30 UTC. Jest to pierwszy wybuch od 16 czerwca, kiedy to cena po raz pierwszy zanurzyła się poniżej tego poziomu i wpadła w ruch poziomy.

Wybicie wskazuje, że nabywcy mają teraz kontrolę nad rynkami i może im się udać podwyższyć cenę. Z tego miejsca możliwe jest uzyskanie 9 500 dolarów.

Jednak główne przeszkody istnieją aż do 9.600 dolarów. Jeśli niedźwiedzie skorzystają w którymkolwiek z tych punktów, RSI może ponownie spaść poniżej 50,0. Mimo że jego obecna postawa jest bycza, RSI zbliża się do stanu wykupu w wieku 70 lat.